Nauka informatyki

Zdawać by się mogło, iż informatyka to dość niedawno włączony wątek w szkole, lecz nic bardziej mylnego, bowiem pierwsze ćwiczenia pokazywały się regularnie w dwóch szkołach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtenczas zajęcia rozgrywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. Tymczasem w szerszy obszar rąk PC-ty rozpoczęły docierać w latach 80 XX wieku, wtenczas komputery nadarzyły się generalne jak również ogólnodostępne, tytułowano je wtenczas jednostkowymi kompami (PC). W roku 1985 ujawnił się naczelny powszechny plan edukacji informatyki w liceach, stworzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne jak również autoryzowany przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Prymarne treningi w szkole były poświęcone głównie projektowaniu kompów, ze względu na to, że nie było oprogramowania praktycznego i kształcącego jak też nie istniała jeszcze wtenczas sieć komputerowa.

Kiedy z dalszą chwilą ujawniło się już oprogramowanie bardziej przygotowawcze, wtenczas powiększało się zainteresowanie programami. Natomiast w podstawówce stawiano już większy wpływ na umiejętności poszukiwania a także wykorzystywania informacji a także tak też się robi po teraz.